İçeriğe geç
HURDACI » Hurdacı Sitesi » Eski Habipler Mahallesi Hurdacı

Eski Habipler Mahallesi Hurdacı

Eski Habipler mahallesi hurdacı şirketleri içinde öncüyüz. Eski Habipler mahallesinde temiz kullanılmış eşya ve hurda ticareti yapıyoruz Eski Habipler hurdacı firması olarak hurdalarınızı alıyoruz Şu an Sultangazi firmasıyız. Elbette ki Sultangazi Eski Habipler mahallesinde de hurda alım hizmeti veriyoruz. İstanbul Sultangazi Eski Habipler mahallesi hurdacı firma olarak hurda alıyoruz.

Eski Habipler mahallesinde hurdacı firmasıyız. Hursan Metal firmamız ile İstanbul Avrupa Sultangazi ilçesinde hizmetimize devam ediyoruz. Her nevi hurda alım satımı yapıyoruz. Anlık Sultangazi Eski Habipler hurda fiyat listesi ile hurda alım satımı hizmeti veriyoruz.

İstanbul hurdacı firması olan firmamız Hursan Metal vazgeçilmez devam ediyor. Avrupa yakası Sultangazi Eski Habipler mahallesi çevresinde olduğu gibi hurda almak amacıyla profesyonel ekiplerimizi göndermekteyiz

Sultangazi Eski Habipler Mahallesi Hurdacı Firma

Sultangazi Eski Habipler mahallesi hurdacı firması mı arıyorsunuz? Avrupa yakası hurdacısı olarak daima büyüyoruz. Sizde her tür hurda malzeme satışı amacıyla numaralarımızı çaldırabilirsiniz. İstanbul merkezinin tatlı ilçesi Sultangazi merkezinin, Eski Habipler mahallesi ilk hizmet bölgelerimizdendir. Sultangazi Eski Habipler mahalle genelinde bir firma olarak faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Sultangazi genelinde faaliyetlerimizi sürdürmeye devam ediyoruz. Sultangazi hurdacısı olarak Avrupa yakasında hurdacılık hizmeti veriyoruz.

Karbon emisyonunu azaltmaktadır. Yüksek enerji tüketilince ortaya çıkan karbon emisyonu iklim değişikliğinin sebebidir. Metallerin geri dönüşümünde kullanılan düşük enerji emisyonun doğaya zararının önüne geçiyor.

Bir geri dönüşüm firması doğal kaynakları korur. Yeraltı kaynaklarının bir sınırı vardır. Birkaç tanesi yeterli miktarda bulunsa da artan nüfusla insanların tüketimide her geçen gün artmaya devam ediyor. Hurdaları geri dönüştererek ihtiyacımız olan doğal cevherlerin korunmasını sağlıyoruz. Böylelikle yeraltı madenlerini gelecek dönemlere aktarabiliriz.

İstanbul Sultangazi Geri dönüşüm enerji tasarrufu yapmamızı sağlamaktadır. Metallerin ocaklardan çıkarılarak hammaddeye dönüştürülmesi meşakatlidir. Ham maddeleri en baştan üretmek için harcanan enerji çok fazladır. Hurda malzemelerin geri dönüşümü 90/100 çok az azdır.

Ülkemizde yıllık 100.000 ton hastane atığı, 1 milyon iki yüz bin ton endüstriyel tipte atık, yirmi beş milyon ton ev tipi atık çöplere gitmektedir. Çöplere giden atık malzemenin yüzde yirmi yedisini plastik türevleri, yüzde dört kadarını madenler, yüzde kırk üçünü karton hurdası, yüzde onikisini cam hurdası türevleri oluşturmaktadır. Üzülerek söylüyorum, bu kıymetli atıkların %80’i dönüştürülemeden çöplere gidiyor. Boşa giden malzemeler Türkiye’ye zararı 1 milyar 6 yüz kırk milyon ₺’dir. Hurda ve geri dönüşüm firmaları çöpe atılan bu miktarın kurtarabildiğimiz kadarını ülkemizin bütçesine kazandırmaya çalışıyoruz.

Eski Habipler Hurdacı Telefon Numarası

İstanbul Sultangazi Eski Habipler mahallesi hurda alım satımı hurda alımı faaliyetlerimizi yürüttüğümüz bölgeler arasındadır. Avrupa yakasında yer alan Sultangazi Eski Habipler hurdacı firma telefon numaralarını bir fihristinize yazın Bu nedenle hurda satışı yapmak amacı ile sitedeki telefonumuzu aramanız yeterlidir. İstanbul Sultangazi Eski Habipler mahallesi hurdacı telefon numarası bu sayfanın altında tek tıkla tuşlayabileceğiniz yerdedir. Zaman kaybetmeden arayın günlük hurda fiyatları ile hurda malzemelerinizi satarak para kazanabilirsiniz.

Eski Habipler Mahallesinde Hurda Demir Alanlar

Yıkım hurdası, hurda inşaat demiri ve teneke hurdası fiyatı öğrenmek amacı ile bize ulaşabilirsiniz. Demir hurda ton fiyatı bölümümüze bir göz atmalısınız. Eski Habipler mahallesinin tamamında tufal hurda, pik demir hurdası, ekstra hurda demir, DKP hurda demir, toplama hurda demir alıyoruz. Eski Habipler mahallesinde demir hurdası ticareti ile ilgileniyor.

Anlık hurda demir kilo fiyatı öğrenmek sebebi ile hurdacı firmamıza ulaşabilirsiniz. Bildiğiniz gibi her çeşit demir ev kapısı, demir pencere korkuluğu, demir yangın merdiveni alıyoruz. Demir, dünyada en çok çıkarılan madenler içerisindedir.

Eski Habipler Alüminyum Hurda Alım Satımı

Ek olarak alüminyum petek hurda,alüminyum radyatör hurda, hurda alüminyum kutu yapıyoruz. Hurdasını satanların yardımıyla her gün tecrübe elde ediyoruz. Bizlere gösterdiğiniz özen nedeniyle sonsuz teşekkürler. Sultangazi Alüminyum alan hurdacı içerikli metne göz atabilirsiniz.

Her nevi alüminyum hurda alımı yapılır. Yerinden alüminyum artık hurda, alüminyum levha hurda, alüminyum talaş hurda alabilmek için telefon etmenizi beklemekteyiz. İstanbul Sultangazi Eski Habipler alüminyum hurdası alan firmalar içerisindeyiz. Her türde hurda alüminyum çatı sacı, alüminyum sac hurda, alüminyum tencere tava alımı yapıyoruz.

Alüminyum bakırlı petek, alüminyum tel hurdası, hurda alüminyum araba jantı, hurda alüminyum tas tabak için peşin ödeme veriyoruz. Sultangazi ilçesinin her yerinde alüminyum araiş hurdası, alüminyum piston, alüminyum ince profil, alüminyum matbaa hurdası, alüminyum sert kartel hurdası alımında hurda tartımını teknolojik aletlerle yapmaya özen gösteriyoruz.

Eski Habipler Hurda Bakır Alım Satımı

Kırkambar bakır hurdası, bakır bobin hurda, bakır boru hurdası, yanık bakır hurdası alımı yapıyoruz. Soyma bakır hurda, Hurda antikron granür bakır, lama bakır hurdası, bakır levha hurdası, TTR hurda bakır kırması, Hurda bakır talaş, hurda bakırlı petek, bakır kap kacak hurdası, bakır tel hurdası, hurda bakır profil alınır. İstanbul Sultangazi Eski Habipler mahallesinde bakır hurdası alan yerler içindeyiz.

Eski Habipler bölgesinde bakır hurdası alım satımı yapıyoruz. Hurda bakır alan Sultangazi Eski Habipler hurdacı firmamızı kolayca arayın profesyonel hizmetin tadını yaşayın.

Bakır alan hurdacılar içeriğimizde detaylı bilgi bulabilirsiniz. Eski Habipler hurda bakır kilo fiyatı için arayın.

Eski Habipler Hurda Krom Alım Satımı

Krom paslanmaz hurda için yerinize geliyoruz. Eski Habipler mahallesinde krom satmak için telefonlarımızı arayabilirsiniz Nikel metaliyle karıştırıldığında krom paslanmaz oluşturulur. İstanbul Krom hurda fiyatları linkine tıklayınız.

Sert bir yapısı olduğundan zırhlı araç dahil önemli yerlerde hurda krom kullanılmaktadır. 310 krom, 310 krom talaşı, 316 krom hurdası, 316 krom talaşı, 201 krom hurda, 202 krom hurdası, 430 krom hurda, 304 krom hurdası, 304 krom hurda talaşı, anot nikel %99, krom paslanmaz depo alımı yapıyoruz.

Eski Habipler Mahallesinde Kablo Hurdası Alan Yerler

İstanbul Sultangazi Eski Habipler mahallesi mahallesinin tümünde hurda kablo alanlar arasındayız. Hurda kablolar içindeki telin madeni yüzünden kablo hurdası alanlar için çok önemlidir. Kablo alan hurdacı konulu metne göz gezdirebilirsiniz. Kablolar iletkenliği sebebiyle sıklıkla kullanılıyor. Ek olarak hurda fare yemez kablo alımı amacı ile arayabilirsiniz.

Bulunduğu yerden antikron kablo hurdası, tek damar hurda kablo alıyoruz. Eski Habipler mahallesi ilçesinde %30 bakırlı hurda kablo, %40 bakırlı kablo, %50 bakırlı kablo, TTR hurda kablo alımında öncüyüz. Ancak tek damar kablo hurdası, enya kablo, çok damarlı kablolar alımı esnasında en yüksek fiyat listesini öneriyoruz. Tonajlı hurda kablo alışverişinde piyasasından daha yüksek teklifler veriyoruz. Genel olarak koaksiyel kablolar, alçak gerilim kablosu, yüksek gerilim kabloları, hava kabloları, yer altı kabloları, çelik sargılı kablo çeşitleri bulunur.

Çünkü firmamız yalnızca hurda malzeme alımında hizmet vermiyoruz. Çoğunlukla elektrik kablosu hurdası alım satımı yapıyoruz. Kablo hurdası alan Sultangazi Eski Habipler hurdacı firma arayanlara hizmet avantaj dolu fiyatlar uyguluyoruz. . Sultangazi Eski Habipler mahallesi hurdacı firma olarak her türlü hurda elektrik kabloları, iç tesisat kablosu, antikron kablo hurdaları alımı yapmaktayız. Aynı zamanda geri dönüşüm sektöründe hizmet ediyoruz.

İçerisindeki telin cinsine bağlı olarak ve de dış yüzeyindeki malzemenin adlandırılır. Sultangazi Eski Habipler mahallesi çevresinde sıklıkla edinilebilen Yüzde 40 bakırlı hurda kablolar, Yüzde otuz bakırlı hurda kablolar, 50% bakırlı kablo hurdaları alırken değerini peşinen ödüyoruz. Karışık kablo, telefon kablosu hurdaları, fare yemez kablolar satacak olanlar bize ulaşın.

Eski Habipler Mahallesinde Sac Hurdası Alanlar

Depomuzda yeni gibi ikinci el trapez sac hurdası bulunmaktadır. Kiler tavanı kapatmak isteyenlerin fırsat ayağına geldi. Hurda sac alıyoruz. Eski Habipler mahallesi ve çevresinde sac levha, sac varil hurda, hurda oluklu sac hurda galvaniz paslanmaz sac, sac trapez hurdası, galvanizli boru hurdası, ton fiyatı öğrenmek için.

Eski Habipler Sarı Pirinç Hurda Alanlar

Herkesin öğrendiği gibi sarı hurda MS-58, sarı hurda araiş, sarı hurda MS-64, sarı hurda talaşı, sarı hurda çubuk benzeri hurda sarı türleri vardır. İstanbul Sultangazi Eski Habipler hurdacı depomuz piyasaki her türde hurda alımı yerinize geliyor. İstanbul Sultangazi Eski Habipler hurdacı firmamız bu hurda sarı çeşitlerinin piyasasına uygun olarak hurda sarı bronz hurda araiş almaktadır. Sayfamızda bir kaç gün önceden yazılmış pirinç sarı hurdası alanlar metne bir göz atın.

Bu sebep ile Sultangazi Eski Habipler sarı pirinç hurda alımı yapıyoruz. İtirafta bulunmak lazım ise sarı hurda diye hurda türü varolmamıştır. Eski Habipler mahallesinin tamamında hurda sarı pirinç alımıyla ilgileniyoruz. Pirinç hurdaya halk ağzıyla renginden ötürü sarı pirinç hurda ismiyle bilinir. Satıcılarda hurda sarı pirinç kırkambar, sarı hurda su saati, sarı pirinç hurda musluk, vana cinsleri yekün tutan hurda malzemeler içinde sayılabilmektedir.

Eski Habipler Hurda Alan Firma

Hurda bakır almak için adresinize kadar geliyoruz. Eski Habipler mahallesinde yerinden hurda alımı hizmeti verdiğimiz mahalleler içindedir. İstanbul Sultangazi Eski Habipler mahallesi geri dönüşüm firması Hursan Metal her çeşit ikinci el inşaat malzemeleri alım satımı yapıyor. Müşteri memnuniyetini önde tutarak sürümden kazanç elde etmeyi hedefliyoruz.

Tekstil kumaş hurdası alan hurdacı firmasıyız. Sultangazi Eski Habipler mahallesi hurda alım satımı yapanlar arasında hızlı hizmetler ve uzman çalışanlarımız ile öncü konuma geçiyoruz. Antimon zamak hurda, çelik hurda, kalay hurda alan Sultangazi Eski Habipler mahallesinde hurdacı firmasıyız. Müşterilerimizle beraber kazanarak devamlı kazançlar edinmeyi prensip edindik.

Eski Habipler Hurda Kurşun Alım Satımı

Cevherleri olan kurşun metali mavimsi renklidir. Cami minaresi hurda kurşunu
, Kurşun levha hurdası, Cami çatı söküm kurşunu, Kurşun yağmur oluğu hurdası satışı yapmak amacıyla iletişim sayfamızdaki telefon numarasını arayarak iletişime geçin. İstanbul ve Sultangazi Eski Habipler mahallesinde hurda kurşun alımı ile iştigal olduğumuz ilçeler içerisindedir. Kurşun metali hala kullanılan en eski madenlerdendir.

Eski Habipler Hurda Çinko Alım Satımı

İstanbul, Sultangazi Eski Habipler bölgesinde hurda çinko alıyoruz. Çinko hurdası alımı bölümümüze kesinlikle göz atın. Kurşun levha hurda, çatı söküm çinkosu kilo fiyatı için arayın.

Sultangazi Eski Habipler Otomobil Hurdası Alan Yerler

Sultangazi Eski Habipler hizmet ediyoruz. İmkan oldukça Eski Habipler yakınlarında araç hurdası alımı yapıyoruz. Elbette size otomobil hurdası hurdaya verme hakkında yardımcı olmak isteriz. Fakat hurda otomobil evrak hazırlama işlemleri çok uzun sürdüğünden bu hizmeti sürekli veremiyoruz. Resmi belgelerle zaman kaybettirmeyecek ağır hasarlı hurda otomobil, römork, hurda patoz, pulluk, kazayağı, hurda zirai aletler, çeki demiri hurdası
, motor hurdası .

Eski Habipler Cam Hurda Alan En Yakın Firmalar

Son zamanlarda rengarenk içecek şişesi, kırılmış otomobil camları benzeri cam hurdalar bulunabilmekte. Eski Habipler mahallesinde cam hurda alan hurdacılar arasındayız. Son zamanlarda rengarenk içecek şişesi, kırılmış otomobil camları benzeri cam hurdalar bulunabilmekte.

7/24 Alo Eski Habipler Hurdacı

Sektörde harcadığımız senelerin verdiği güvenle makine parkurumuzu arttırarak yolumuza devam etmekteyiz. Neredeyse 33 yıldır hurda alımı yapan şirketiz. 7/24 hurda alan Eski Habipler mahallesi hurdacı olarak haftasonu bile atık hurda malzeme alımı yapıyoruz.

Eski Habipler Mahallesi 2.El Eşya

Titiz 2. el olarak satılabilecek bir temizliğe sahip kanepe, koltuklarınızı adresinizden satın alıyoruz. Az kullanılmış patron masaları, büro ofis mobilyaları, sekreter koltuğu, etajer, şifonyer, gardrop için telefonumuzu aramanız yeterlidir. Kısa bir süre kullanılan ikinci el buzdolabı, derin dondurucular, TV, çamaşır makinesi, bulaşık makineleri, fırın, ütü, set üstü ocak, diz üstü bilgisayar, elektronik ev eşyası, ekran kartı, hurda anakart satın almak için numaralarımız aracılığıyla ulaşabilirsiniz. Sultangazi Eski Habipler çevresinde kullanılmış ve 2. el ev eşyaları satıyoruz.

Eski Habipler Hurda Karton Alanlar

Bölgede renkli kağıt, beyaz kağıt, hurda A4 fotokopi kağıdı, defter, kitap alımında alışkanlık haline getirdiğimiz fazladan duyarlılık sayesinde hurda satmak isteyenlere değerinden fazla kazanma olanağı yöneltiyoruz. Eski Habipler mahallesi kağıt hurdası alan hurdacılar içindeki iş yerimiz ile matbaa baskı bozuğu, kırpıntı kağıt hurda, toplama kağıt hurdası, iplik bobin kağıdı hurdası, koli hurdası fiyatı edinebilirsiniz. Sultangazi Eski Habipler mahallesi kağıt hurdası aldığımız yerler içindedir. Değerinden yüksek fiyatlarla karton bardak, gazete hurdası, hurda kuşe kağıt, bristol hurda, peçete hurdası alıyoruz.

Eski Habipler Mahallesinde Nikel Hurdası Alımı

İstanbul Sultangazi Eski Habipler mahallesinde nikel turbo, anot nikel hurdası, %95 nikel şablon ile %99 şablon nikel hurda alıyoruz. Nikel hurda zehirleyebilir. Bu sebep ile nikel hurdalar alınıp satıldığında elden geldiğince hassas hareket etmeliyiz. Sultangazi Eski Habipler nikel hurdası alımı yapıyoruz.

Eski Habipler İkinci El İnşaat Malzemeleri

Birde iflas etmek zorunda kalmış nalburlardan almış olduğumuz İnşaat alanlarında yük asansörleri, boya makinesi, harç pompası, alçı sıva makinesi az kullanılmış portatif, hurda plywood satılıktır. Yıkılmış öğrenci yurdu ve benzeri binalardan sökülmüş kullanılabilir durumda 2. el pencereler, mutfak dolapları, kapı alan hurdacılar içindeyiz.

Eski Habipler Az Kullanılmış Jeneratör Satanlar

Kullanılamayan jeneratör hurdası alan şirketler arasındayız. Endüstriyel az kullanılmış 2.el jeneratör alınır. 2.el jeneratör satan firmalar içerisinde en iyi yerlerdeniz.

En Yakın Eski Habipler Mahallesi Hurdacı Firması

Hursan Metal şirketimizle Eski Habipler mahallesi çevresinde hurda malzeme satımı işleri yapmaktayız. Eski Habipler hurdacı firma olan firmamızla konumdan hurda malzeme almaya devam ediyoruz. Sultangazi Eski Habipler en yakın hurdacı deposu adıyla hurda eşya alıp satarken istediğiniz yere profesyonel çalışanlarımızı yolluyoruz. Dolayısıyla hurda satanlara en yakın hurda alan yerler Eski Habipler mahallesi ve çevresindeki mahallelerde hizmetler veriyoruz.

Eski Habipler 2.el Raf Satanlar

Özellikle kapanan pastanelerden aldığımız ürün teşhir reyonları, çelik raf hurdaları, market rafları, demir raf hurdaları, mağaza raf hurdası içinden tarafımızdan seçilen yeniden farksız ikinci el market rafı satan hurdacılar içerisindeyiz. Hurda depolama rafları alımı işimizin bir parçasıdır. Raf hurdası alan yerler makalemize mutlaka bir göz atın. Raf hurdası Sultangazi Eski Habipler alım satımı sebebiyle çağrı merkezimize ulaşabilirsiniz.

Eski Habipler Klima Hurdası Alanlar

Hurda klima motoru ve tüpü değerinde alınır. Her büyüklükte hurda klima alanlar arasındayız. Güncel hurda klima bakır boru fiyatları öğrenmek için arayın. İkinci el klima Eski Habipler çevresinde oldukça fazla alımı yapılan elektronik hurdaları arasında yer alıyor. 2. El Kombi alan hurdacı firmasıyız. Eski Habipler etrafında ikinci el klima satanlar bizlerle kesinlikle görüşmelidir.

Eski Habipler Moloz ve Hurda Nakliyesi

Eski Habipler mahallesi hurdacı Hursan Metal tarafından satın alınacak her nevi hurdanın bizlere ait tesise yükleme ve taşınması hiç bir ücret alınmadan yapılır. Fabrika yıkımında müşteriyle yapılan antlaşmaya göre yıkım molozlarının nakliyesi itinayla yapılmaktadır. Yıkım molozu Sultangazi Çevre ve Şehircilik müdürlüğünce önceden belirlenen moloz bırakma alanlarına boşaltılıyor.

Eski Habipler Fabrika ve Makine Sökümü

Eski Habipler mahallesinde fabrika söküm işleri konusunda tecrübeliyiz. İşe başlamadan yıkılacak fabrikanın etraflıca gezilmesi gerekiyor.

Bu nedenler fabrika sökümü yapanlar arasında öncü konumdayız. Profesyonelce fabrikaların yıkımını sağlıyoruz. Yıkım işi yapanların anlattığı şekilde kolay bir işlem sayılmaz. Uzun zamandır onlarca fabrika bozum ihalesi aldık.

Eski Habipler Mahallesi Anlık Hurda Fiyatları

Sultangazi Eski Habipler mahallesinde hurdacı hurda alım satımı sırasında uygulanılan fiyatlar her dakika değişiklik göstermektedir. Bloğumuzda bulunan güncel hurda fiyatları içeriğe bir göz atın Hatırlatmak isteriz ki tonajlı hurdalar alırken piyasadan daha fazla fiyat teklifleri veriyoruz. Doğru hurda fiyat listesine ulaşmak amacıyla bizimle iletişim kurmanız gereklidir.

Eski Habipler Hurdacı Sitesi

Hurda alımında ayrım yapmadan alım yapıyoruz. Daha fazla yaşanır bir şehir yaratmak için gece gündüz çaba sarfediyoruz. Sırf bu hurdaları alıyor değiliz. Hepsini öğrenmek için bize ulaşın. Sultangazi Eski Habipler hurdacılar sitesi içinde bulunan hurda alım iş yerimiz iş birliği ile hurda malzeme ticareti işiyle sektöre girdik.

Eski Habipler Bina Yıkımı

Bina yıkımı gerçekleştirilirken istenilen tedbir önlemleri Sultangazi Eski Habipler mahallesi kentsel dönüşüm alanında yenilenecek ev ve işyerlerinin uygun biçimde inşaatının yapılması için yıkım işlerini yapıyoruz. Yukarıda fabrika sökümünde gerçekleştirdiğimiz üzere bina yıkım işleri yapıyoruz. Yıkım bitiminde çıkma pimapen, hurda kapı pencere, çıkma laminant parkeler vs. her türden hurda malzemeyi satın alıyoruz. Ücretsiz bina yıkımı gerçekleştiriyoruz.

Eski Habipler Akü Hurda Alanlar

Araçlarda elektrik ihtiyaçları sebebi ile kullanılır. Dolayısı ile bizim gibi kendisine ait geri dönüşüm tesisi bulunanlar kuru ve sulu akü alımı yapar. Akü başka bir deyişle batarya şarj edilebilir pil gibi enerji depolamaya yarayan cihazdır. Yoğun kullanımdan sonra kullanılamayacak haline gelen bataryaya hurda akü denilmektedir. Hurda akü fiyatı paylaşımını incelerseniz güzel bir iş yaparsınız. Hurda aküler içindeki kurşun bulunduran suyu nedeni ile kıymetlidir.

Eski Habipler Plastik Hurdası Alanlar

Termoset, termoplastik, elastomer, polistiren, polietilen, polipropilen benzeri çeşitleri vardır. Plastik hammadde, karbon (C), oksijen (O), hidrojen (H), azot (N) ve bazı organik ya da inorganik elementler içeren monomer ile polimer malzemeye denir. En iyi fiyatla pet şişe hurdası, hurda naylon poşet, damacana kırmızı, mavi kapak hurda, beyaz naylon hurdası, pimapen, kırkambar plastik hurdası almaktayız. İstanbul ve Avrupa Yakası Eski Habipler mahallesinde polipropilen moblen hurda, abs plastik hurda, polistren, hurda jelatin alım satımı yapıyoruz. Eski Habipler mahallesinde plastik hurdası alımı yapanlar içinden öne çıkan hurdacı firmasıyız.

0 (535) 043 31 17