İçeriğe geç
HURDACI » Hurdacı Sitesi » Hurda Krom

Hurda Krom

Krom hurdası alımlarından en iyi fiyatı sunuyoruz. Güncel hurda krom fiyatları ile hizmet vermeye devam ediyoruz. Hurda krom tank, karıştırma kazanı gibi ihtiyaçlarınızı ikinci el depomuzdan karşılıyoruz.

Krom Hurdası

Krom hurdası, görüntü itibariyle parlak ve göz alıcı bir renge sahip olan eskimiş ya da kullanılmayacak durumda olan metallerdir. Birçok krom hurda çeşidi olup dışarı ülkelere satışlarımız gerçekleşmektedir. Krom genelde kimya gibi alanlarda kullanılır.

Krom madenler arasında Türkiye’de en çok ihracatı yapılan madenlerdendir. Çeliğin sertleştirilmesinde, paslanmaz çelik üretiminde ve daha geniş alanlarda kullanımı vardır. Bu da kroma olan aşırı talebin nedenidir. Otomobil parçaları, tuğla ve kalıp yapımı alanlarında da krom ön plandadır. Krom sert, cila olmaya uygun , paslanmayan bir madendir. Bu çok yönlülüğünün yanı sıra ateşe dayanıklı olması da kroma olan talebin göstergesidir. Metallere sertlik katma özelliğinden dolayı zırhlı araçlarda özellikle tercih edilir.

Hurda Krom Alan Hurdacı

Krom imalat sektöründe de birçok alanda kullanılır. Fabrikalar, üretim yerleri bu alanların başında gelir. Krom hurda geri dönüşümler sayesinde tekrardan kullanılmaya sokulabilmektedir. Krom hurdaların geri dönüşüm sürecine girmesi ile birlikte; incelenmeleri sonrası hangi işleme dönüştürüleceğine karar verilir. Bu kararlar konusunda uzman olan geri dönüşümcüler tarafından alınır ve uygulama başlar. Bu işlemler sonrası hurda kromlar tekrar kullanılabilir hale gelir ve satışı gerçekleşir. Bu geri dönüşümler ekonomiye katkı yapması dışında doğanın da az zarar görmesini sağlar.

İstanbul, Ankara, İzmir, Kocaeli, Çanakkale, Balıkesir, Tekirdağ, Edirne, Kırklareli, Bursa, Tokat, Amasya, Ordu, Yozgat, Çorum, Samsun, Sinop, Elazığ illerinden krom alan hurdacı firmamız ile iletişime geçebilirsiniz. Krom hurdası alan yerler, krom hurdası alan firmalar ya da krom alan fabrikalar olarak yapılan aramalarda firmamız ön planda olmaktadır.

Krom hurda geri dönüşümleri profesyonelce uygulanmalıdır. Krom’a olan talepler yüksek oranlarda olduğundan uzmanlık çerçevesinde ilerleyen süreçler hem ülke hem dünya çapında artı geri dönüşler demektir. Bütün bunlar kapsamında krom hurdason zamanlarda hızlı bir geri dönüşüm çalışmaları içerisindedir. Sanayi kentlerindeki bu geri dönüşüm hareketliliği gelen taleplerle birlikte her geçen gün ivme kazanmaktadır.

Krom Hurda Kullanım Alanları

  • Metalurji endüstrisinde paslanmaz çelik yapımında üretim vardır.
  • Silah endüstrisinin en önemli maddelerinden biridir.
  • Krom sert, kırılmaya ve darbelere karşı dirençli bir koruma sağladığından mermi, uçak, silah, denizaltı gibi sistemlerde kullanılır.
  • Krom kimyasalları uçak ve gemi sanayisinde yaygındır.
  • Krom metali ısıya ve elektriğe karşı dirençlidir. Bu da yüksek performanslı alanlarda kullanım farklılığı yaratır.

Krom Hurdası Fiyatları

Krom hurda fiyatları genel hatları ile çeşitleri açılarından belirlenir. Krom hurdanın birçok çeşidi dolayısıyla da fiyat çizelgesi vardır. Özellikle son dönemler dikkate alındığında krom hurda fiyatları yükselişe geçmiştir. Süreklilik halinde bir talep vardır ve beraberinde artan bir döviz kuru mevcuttur. Bu da krom fiyatlarının yükselmesinde etkilidir. Otomotiv sektörü ve metalurji sektöründe yüksek talep görür.

Hurda sektörü içerisinde krom hurda ürünler her zaman değerinde alınır. Bu da değerlilik payı hurda sektörü için son derece önem taşır. Hurdalar atıl durumda olduğundan ve artık kullanılabilme özelliği olmadığından geri dönüşüme kazandırılması gereklidir. Bunu da ancak konusunda uzman olan hurda firması gerçekleştirebilir. Böylelikle hem ülke ekonomisine katkı, hem de hem firma hem müşteri açılarından da kazanç sağlanmış olunur.

Krom hurda, hurdacılık sektöründe geri dönüşüm için büyük önem taşır. Paslanmazlık özelliği sayesinde sektör için en değerli yanıdır. Krom hurda çeşitlilikleri açısından yurtdışına en çok ihraç edilen metallerden biridir. Bu da sektör adına geri dönüşümün ne kadar gerekli olduğunun göstergesidir. Krom hurdası fiyatı nedir? Hurda krom kg fiyatı ne kadar? Cevap için bizi arayın.

0 (535) 043 31 17