İçeriğe geç
HURDACI » Hurdacı Sitesi » Altındağ Hurdacı Firma

Altındağ Hurdacı Firma

Altındağ hurdacı işletmeleri arasında lider konumdayız. Hurdacı firması olarak hurdalarınızı alıyoruz. Hursan Metal adıyla Ankara yakasına yakın mekanlarda hizmet veriyoruz. Anlık Ankara Altındağ hurda fiyat listesi ile hurda alımı yapıyoruz. Her nevi hurda malzeme alıyoruz.

Ankara Altındağ merkezindeki Altındağ hurdacı firma olarak her nevi hurda alımı yaparız. Ankara geri dönüşüm firmaları içindeki Hursan Metal övgülerinizi toplamaya devam ediyor. Altındağ şehir merkezinde hurdacısıyız.

Altındağ ilçesinin her yerinde sürekli yaptığımız gibi hurda alım satımı nedeniyle ekip gönderiyoruz. Tonajlı miktarda bakır,demir,alüminyum,kurşun,kablo hurdası satımında piyasasından yüksek fiyat garantisi veriyoruz. Ankara hurdacı olarak Altındağ meydanında hizmet veriyoruz. Şu anda Altındağ hurdacı işletmeleri içerisindeyiz. Bununla birlikte Ankara Altındağ merkezinde de hizmet vermekteyiz. Altındağ merkezinin tümünde hurda malzeme ve 2.el ev eşyası alımlarında peşin ödemeler yapıyoruz.

Altındağ Hurdacıları

Altındağ hurdacı olarak Ankara ilinin her yerinde her türlü hurda alım satımı yapmaktayız. Her tonajdaki hurda atıklarınızın alım satımı için çevrenizdeki hurda nakil ekiplerimizi göndermeyi sürdürüyoruz. Sizde her çeşit hurda inşaat demiri satışı yapmak sebebi ile telefonlarımızı kaydedebilirsiniz.

Altındağ merkez mahallelerinde faaliyet gösteriyoruz. Metalleri geri dönüştürerek çocuklarımızın yararlanması için çalışıyoruz. Altındağ hurdacı telefonu mu arıyordunuz? Endişelenmeyin. Ankara Altındağ içerisinde benzeri olmayan anlayışlar ile hizmetlerimizi sunmaya devam etmekteyiz. Ankara merkezinin hızla gelişen ilçesi Altındağ öncelikli hizmet bölgelerimizden biridir. Sırf Altındağ ilçesinde değil, her bölgede hurdacılık hizmeti veriyoruz.

Profesyonel bir geri dönüşüm firması doğal kaynakları korur. Bu dünyadaki doğal kaynakların sınırı bellidir. Bri kaç tanesi yeterli miktarda bulunsa da artan nüfus ile birlikte dünyanın tüketimi de her gün artmaya devam etmektedir. Hurdaların geri dönüştürülmesi doğal kaynakları kurtarmamızı sağlar. Böylece yeraltı madenlerini gelecek zamanlara saklayabiliriz.

Ankara Geri dönüşüm ülkelerin enerji tasarrufu yapmasını sağlıyor. İşlenmemiş metalin madenden çıkarılarak işlenmesi pahalıdır. Ham maddeyi sıfırdan üretmek için harcanan enerji gayet fazladır. Hurdaların dönüştürülmesi yüzde 90 çok az az olacaktır.

Karbon emisyonunun azalmasına katkı sağlamaktadır. Yüksek miktarda enerji tüketildiğinde ortaya çıkan karbon emisyonu iklim değişikliğinin baş müsebbibidir. Geri dönüşümdeki tüketilen enerjinin miktarının düşüklüğü karbon emisyonunun iklime ve çevreye zararının önüne geçiyor.

Altındağ Hurdacı Telefon Numarası

Ankara Altındağ hurda malzeme alım satımı hurdacılık hizmetleri sürdürdüğümüz alanlar arasındadır. Hemen arayıp anlık hurda fiyatlarıyla hurda malzemelerinizi değerlendirebilirsiniz. Bu sebep ile hurda atık fiyatı sormak amacı ile mobil hattımızı aramanız yeterlidir. Ankara Altındağ hurdacı numarası iletişim sayfasının içinde bir tıkla arayabileceğiniz konumdadır.

Altındağ Krom Hurda Alımı

Krom ile nikel karıştırılarak krom paslanmaz elde edilmektedir. Sayfamızdaki Altındağ hurda krom tank fiyat listesini abonelerimize her gün yollamaktayız. Krom paslanmaz hurdası alıyoruz. Krom hurdası fiyatı paylaşımımıza bir göz atmalısınız.

Sert yapısı nedeni ile zırhlı araçların kaplamaları dahil çoğu yerde krom hurdası kullanılıyor. Paslanmaz hurda 201 krom, 202 krom, 316 krom, 316 krom talaşı, 304 krom, 304 krom talaşı, 430 krom, 310 krom, 310 krom talaşı, anot nikel %99, hurda krom tank alımıyla ilgileniyoruz.

Altındağ Sarı Pirinç Hurdası Alımı

Aslına bakarsanız sarı hurdası adında hurda çeşidi yoktur. Ayrıca hurda sarı kırkambar, sarı hurda musluk, sarı hurda vana, su saati çeşitleri bulunabilir. Altındağ genelinde hurda sarı alıyoruz.

Pirinç hurdaya halk dilinde sarı renkli olduğundan ötürü sarı pirinç hurdası ismiyle hitap edilmektedir. Bu yüzden Altındağ sarı pirinç hurdası alım hizmeti veriyoruz. Bildiğiniz gibi hurda sarı pirinç MS-58, sarı pirinç hurda araiş, sarı pirinç hurda MS-64, sarı pirinç hurda talaşı, hurda sarı pirinç çubuk benzeri hurda sarı çeşitleri bulunmaktadır.

Sitemizdeki Altındağ sarı pirinç hurdası ton fiyatını güncel olarak ulaştırıyoruz. Geniş bilgi öğrenmek amacıyla hurda pirinç sarı alan yerler makaleye bir göz atabilirsiniz. Hursan Metal şirketi bahsettiğimiz hurda sarıların alımına ek olarak sarı pirinç hurda bronz araiş hurdası alım satımı yapıyor. Ankara Altındağ hurdacı firmamız piyasadaki her türde hurda ticareti yapmaktadır.

Kurşun Hurda Alan Hurdacılar

Cevher şeklindeki metal kurşun mavimsi renklidir. Kurşun hurda alan yerler bölümünü ziyaret etmek iyi gelir. Kurşun yağmur oluğu, Kurşun levha, Minare kurşunu, Cami kurşunu alımı yapıyoruz. Kurşun eski madenlerden biridir. Altındağ kurşun hurda alım satımıyla uğraştığımız yerlerdendir. Bu sayfadaki Altındağ hurda kurşun ton fiyatını saat başı ulaştırmaktayız.

Altındağ Kablo Hurda Alanlar

Adresten hurda tek damar kablosu, iç tesisat kablo hurdası, enya kablo hurdası alımı yapıyoruz. Ayrıca tek damar kablolar, hurda enya kablolar, çok damarlı hurda kablolar için değerinin üzerinde fiyat teklifini öneriyoruz. Telefon kablosu hurdası, hurda fare yemez, karışık hurda kablo satmayı isteyenler şimdi bizi arayabilir.

Ayrıca alüminyum hurda kablo için telefon edebilirsiniz. Kablo elektrik iletiminde makinelerde kullanılmaya devam ediyor. Çünkü firmamız sadece hurda ticaretinde iştigal etmiyoruz. Kablo hurdaları içindeki bakır sebebi ile hurda kablo alan yerler için önem arz eder. Yüksek tonajlı hurda kablo alımı yaparken değerinden fazla fiyatlar gerçekleştiriyoruz. Genel olarak yer altı kablosu, alçak ve yüksek gerilim kablosu, hava kablosu, çelik sargılı kablolar, koaksiyel kablo çeşitleri vardır. Kablo hurda alanlar içerikli metni okuyabilirsiniz.

Eş zamanlı olarak geri dönüşümcülük yapıyoruz. Ankara Altındağ hurdacı firması olarak TTR kablolar, %30, %40, %50 bakırlı kablo hurdası alım satımında uzmanız. Ankara Altındağ hurda kablo alan yerler arasındayız.

Piyasada sıklıkla satılan Yüzde otuz bakırlı kablo hurdası, Yüzde elli bakırlı kablo hurdası, Yüzde 40 bakırlı kablo hurdası alımı yaparken anında peşin para ödeme yapıyoruz. Ağırlıklı olarak elektrik kablosu hurdası alımı gerçekleştiriyoruz. Kablo alanlar arasındaki Altındağ hurdacı firma arayanların hizmetindeyiz. İçindeki iletkenin madenine göre ve birde kaplamadaki malzemenin çeşitlere ayrılır. Sitemizde paylaşılmış olan Altındağ kablo ton fiyatını grubumuzdakilere ücretsiz gönderilmektedir. Ankara Altındağ hurdacısı Hursan Metal her çeşit hurda elektrik kablosu, antigron kablo hurdası, iç tesisat kablosu alımı için yerinize geliyoruz.

Hurda Çinko Alımı

Altındağ bölgesinde çinko hurdası alıyoruz. Sayfamızda yayınlanan Altındağ hurda nikel fiyatlarını saat başı göndermekteyiz. Çinko hurdası alım satımı bölümüne bir göz gezdirirseniz pişman olmazsınız. Hurda çatı sökümü, kurşun levha hurda satmak için arayabilirsiniz.

Altındağ Bakır Hurda Alanlar

Altındağ içerisinde bakır hurda alımı yapıyoruz. Sitemizde yayımlanan Altındağ bakır hurdası kilo fiyatı günceldir. Ankara Altındağ bakır hurdası alan yerler içindeyiz. Altındağ bakır hurdası kilo fiyatı için bizi arayınız. Bakır kırkambar hurdası, hurda yanık bakır, bakır boru hurdası, hurda bakır bobin alan hurdacı firmasıyız. Hurda bakır alanlar makalemizde daha detaylı bilgi var. TTR hurda bakır kırması, antigron kırma (Granür) bakır hurda, Bakır kızıl talaş hurdası, lama bakır hurdası, bakır levha hurdası, soyma bakır hurdası, bakırlı petek hurdası, hurda bakır kap kacak, bakır tel hurda, hurda bakır profil alıyoruz. Hurda bakır alan Altındağ hurdacı iş yerimizi tek tuşla arayın kaliteli hizmetin keyfini sürün.

Altındağ Hurda Demir Alımı

Altındağ etrafında ekstra demir hurdası, DKP hurda demir, pik hurda demir, toplama hurda demir, tufal hurdası alıyoruz. Anlık hurda demir kilo fiyatı edinmek amacı ile fazla aman geçmeden arayabilirsiniz. Demir hurdası alımı konusunun olduğu linke tıklayınız. Hursan Metal Ankara Altındağ şehrinin her yerinde hurda demir ticareti ile uğraşıyor. Demir hurdası, dünyada çokça bulunabilen metaller içerisindedir. Bu sayfadaki Altındağ ekstra demir hurdası ton fiyatını günlük gönderiyoruz. Yıkım hurdası, inşaat demiri hurdası ve teneke hurdası fiyatı öğrenmek amacıyla telefonlarımıza ulaşabilirsiniz. Hurda demir alan yerler bölümünü okursanız mükemmel bir iş yapacaksınız. Sizinde bildiği gibi her tür demir trabzan, demir ev kapısı, pencere demiri alımı yapıyoruz.

Sac Hurdası Alımı

Firmamızda yeni ürün gibi 2.el trapez sac hurdası bulunmaktadır. Hurda sac alım satımı yapıyoruz. Veranda tavanı kaplamak isteyenlerin fırsat ayağına geldi. Altındağ ilçesinin her yerinden sac levha hurdası, sac varil, hurda galvaniz, hurda trapez sac, galvanizli boru, satışı gerçekleştirmek amacı ile arayabilirsiniz.

Altındağ Hurda Alan Firmalar

Altındağ kapıdan hurda alımı yapılan yerler içindedir. Hurda malzemeleri çok zaman kaybetmeden satmalısınız. Çünkü hurda bakır yanar ve, yanık bakır hurdasına dönüşebilir. Demir hurda suyla temas ettiğinde korozyona uğramaktadır. Böylelikle metalin değerleri düşebilir. Hurda zamak, hurda makina, çelik hurda, hurda kalay almaktayız. Müşterilerimizle beraber daha çok kazanarak sürekli kazançlar edinmeyi istiyoruz. Hurda sarı alımı için biriktirdiğiniz yere gelmekteyiz. Kumaş hurdası alan hurdacı firmayız. Tonajlı hurda kablo, bakır hurdası, hurda alüminyum, çinko hurdası, demir, hurda kurşun ve sarı hurdası alımlarında piyasadan daha yüksek fiyat listeleri uygulamaktayız. Altındağ hurda alım satımı yapanlar arasında kaliteli hizmetler ve deneyimli personelimiz ile öne geçiyoruz. Ankara Altındağ hurdacı firma olan Hursan Metal her türlü hurda atık alıyor. Müşterilerin memnuniyetini önde alarak çok çalışmaktan kazanarak hizmet vermeyi hedefliyoruz.

Altındağ Alüminyum Hurdası Alanlar

Ankara Altındağ hurda alüminyum alan yerler arasında fark yaratıyoruz. Yerinden alüminyum makina artığı, alüminyum levha hurda, alüminyum talaş hurdası alabilmek için telefonlarınızı istiyoruz. Hurdacı firmamıza duyduğunuz güven sebebi ile saygılar sunarız. Her çeşit alüminyum tencere hurdası, alüminyum çatı sacı, alüminyum sac hurdası alımı yapıyoruz. Her çeşit alüminyum hurda alım satımı yapıyoruz. Güvenilir bir şekilde hurda alüminyum kutu, alüminyum radyatör hurda, hurda alüminyum petek alıyoruz. Bize hurda satanların destekleriyle her gün gelişiyoruz. Sayfamızda paylaşılan Altındağ hurda alüminyum fiyat listesi bugün güncellenmiştir. Hurda alüminyum konulu metine bir göz atabilirsiniz Alüminyum bakırlı petek hurdası, alüminyum tas tabak hurda, hurda alüminyum tel, alüminyum jant Altındağ hurdacısıyız. Altındağ bölgesinde alüminyum sert kartel hurdası, alüminyum ofset matbaa hurda, alüminyum araiş hurdası, hurda alüminyum piston, alüminyum ince profil alırken tartımı müşterinin yanında yapmaya özen gösteriyoruz.

İkinci El Raf Fiyatları

Sayfamızdaki Ankara Altındağ 2.el market rafı kg fiyatı günceldir. Raf hurda alan hurdacı yazısına göz atabilirsiniz. Altındağ hurda raf satışı yapmak amacıyla bize ulaşabilirsiniz. Özellikle restorasyon yapan kasaplar tarafından satışa çıkarılan ürün reyonları, market rafları, çelik raf hurdası, mağaza rafı hurdaları, demir raf hurdaları içlerinden personelimizce seçilen yeni durumdaki ikinci el market rafları satışı yapıyoruz. Hurda raf demiri alımı yapmaktayız.

7/24 Açık Altındağ Hurdacı Firma

7/24 Altındağ hurdacı firması olarak cumartesi, pazar bile konumuza geliyoruz. Sizlerin kazandırdığı profesyonellikle gelişen teknolojiye ayak uydurarak hizmetimizi sürdürüyoruz. İki bin on altıdan beri geri dönüşüm sektöründe hizmetimizi sürdürüyoruz.

Altındağ Akü Hurda Alanlar

Zamanla şarj olmaz aküye hurda akü denir. Hurda aküler içinde bulunan kurşunlu akü suyu sebebi ile değerlidir. Akü hurda alanlar makalemizi gezmek iyi gelir. Dolayısı ile şirketimiz benzeri şirket içerisinde geri dönüştürme atölyesi olan hurdacılar kuru akü ve sulu akü alım satımı yapan firmalar arasındadır. Aküler başka bir deyişle batarya şarjlı piller gibi enerjinin depolanmasını sağlayan enerji deposudur. Taşıtlarda enerji deposu sıkça kullanılabiliyor.

Karton Hurda Alanlar

Bölgenin tamamında renkli hurda kağıt, beyaz kağıt, A4 fotokopi kağıdı, hurda okul kitabı alımlarında alışkanlık ettiğimiz extra duyarlılık ile satıcıya piyasadan daha fazla oranda kazanç elde etme şansı yöneltiyoruz. Altındağ kağıt hurda alan hurdacılar içindeki işletmemiz yardımıyla ofset baskı bozuğu hurda, hurda kağıt kırpıntı, toplama kağıt hurdası, iplik bobin kağıdı hurdası, karton koli hurdası satışı hakkında bilgi alabilirsiniz.

Piyasanın üstünde fiyata bristol kağıt hurdası, karton bardak hurdası, peçete hurdası, hurda gazete, kuşe kağıt hurda alanlar içinde en yüksek fiyat listesini firmamız teklif etmekte. Hurda karton almaktayız. Sayfamızdaki Altındağ karton hurdası fiyat listesi her saat güncellenmektedir

Altındağ Fabrika ve Makine Sökümü

İşe başlamadan yıkılacak iş yerinin detaylı bir şekilde gezilmesi gerekmektedir. Hurdacı firmaların dediği şekilde kolay sayılmaz. Uzun zamandır binlerce fabrika bozumu ihaleleri aldık.

Böylelikle fabrika sökümü gerçekleştiren yerler arasında lider yerdeyiz. Altındağ fabrika sökümü yapıyoruz. Profesyonel bir şekilde fabrika yıkım işi gerçekleştiriyoruz.

Klima Hurda Alımı

Altındağ etrafında hurda klima satanlar firmamızla mutlaka görüşmelidir. Hurda klima motoru ve tüpü alıyoruz. Her büyüklükte hurda klima alanlar içerisindeyiz. Güncel hurda klima bakır boru fiyatları için arayabilirsiniz. 2.el Klima Altındağ ilçesinde en çok alınıp satılan elektronik eşya hurdaları içerisindedir. Kombi hurdası alımı yapan hurdacı firmayız.

Altındağ Moloz Döküm Yerleri

Altındağ hurdacı tarafından satın alınan her nevi hurda malzemenin firmaya ait tesise yükleme ve nakliyesi bedelsiz yapılır. Bina yıkımı tamamlandığında müşteriyle yapılan anlaşmaya bağlı olarak bina molozunun nakliyesi güvenle yapılmaktadır. Yıkım molozu Altındağ Belediyesi’nce bildirilen alanlara dökülür.

Altındağ Hurdacı Sitesi

Altındağ oto sanayi hurdacısı olarak çalışmaktayız. Hurdacılıkda ayrım yapmıyoruz. Altındağ hurdacılar sitesi içinde bulunan hurdacı dükkânımızın yardımı ile geri dönüşüm işleri gerçekleştiriyoruz. Sırf bu türlü malzemeleri almıyoruz. Olduğundan yaşanabilir bir Altındağ için yirmi dört saat çalışıyoruz.

2.El İnşaat Malzemesi

İnşatlarda alçı sıva makinesi, inşaat vinci, harç pompası, boya tabancası ikinci el portatif, hurda plywood alıyoruz. Altındağ çevresinde yıkılmış elbiseci vs. binalardan ayrılan kullanılabilir durumda ikinci el mutfak dolabı, çelik kapı, pencere alan hurdacı firmalar içindeyiz. Dolayısı ile kapatılan nalburlardan satın almış olduğumuz

Altındağ Hurda Plastik Alımı

Güncel fiyata kırkambar plastik, mavi, kırmızı kapak hurdası, pimapen hurdası, beyaz naylon hurdası, pet şişe alıyoruz. Plastik hammadde, karbon (C), hidrojen (H), oksijen (O), azot (N) ve bazı organik veya inorganik elementler ile oluşturulan monomer ile polimer malzemelerin adıdır. Altındağ hurda plastik alanlar içerisinde öncü Altındağ hurdacısıyız. Buradaki Altındağ plastik kilo fiyatı bugün güncellendi. Ankara il Altındağ ilçesinin her yerinden abs plastik, polipropilen moblen, jelatin hurdası, hurda polistren kristal fiyatları öğrenmek amacı ile firmamıza ulaşabilirsiniz. Termoplastik, elastomer, termoset, polietilen, polipropilen, polistiren gibi çeşitleri var olduğu bilinmektedir.

Altındağ Hurda Fiyatları

Güncel hurda fiyatları içerikli metini ziyaret edin Altındağ hurdacı firmalar içinde hurda alım satımı sırasında kullanılan kilo fiyatları saat başı değişmektedir. Güncel ton fiyatına ulaşmak sebebiyle bizi arayın. Unutmayın ki belirli bir miktardan yüksek hurdaların alım satımında daha fazla fiyatla hurda alımı gerçekleştiriyoruz.

Altındağ Nikel Hurda Alım Satımı

Nikel hurda zehirlidir. Altındağ nikel hurdaları alıyoruz. Bu bölgede nikel turbo hurda, %95 nikel şablon – %99 şablo nikel hurdası, anot nikel alım satımında en yüksek fiyatları sunuyoruz. Dolayısı ile nikel hurdaları alınıp satıldığında mümkün olduğunca özen ile davranmalıyız.

Beyaz Eşya Hurdası

Az kullanılan 2.el piyasasında satışa sunulabilecek bir temizlikteki yemek odası takımlarınızı evinize gelerek almaktayız. Eski çamaşır makinesi, eski bulaşık makinesi, hurda buzdolabı gibi hurda beyaz eşya almaktayız. Daha geniş bilgiye erişmek amacı ile buzdolabı hurdası alımı yapan firmalar konusunda bilgi paylaşılmış makalemizi ziyaret ediniz Ankara Altındağ içinde temiz bir şekilde kullanılmış ve 2.el oturma grubu satıyoruz. Az kullanılmış etajer, şifonyer, gardrop, dilsiz uşak, bağımsız çekmece, ofis büro mobilyası, sekreter masaları, sekreter koltuğu satılır. Her türlü 2. el televizyon, derin dondurucu, bulaşık makinesi, buzdolapları, ütü, fırın, çamaşır makinesi, elektrikli ev aletleri, set üstü ocak, mutfak eşyaları, diz üstü bilgisayar, hurda ekran kartı, anakart hakkında bilgi edinmek maksadı ile telefonumuzla bağlantıya geçebilirsiniz.

Araba Hurdası Alanlar

Tabiki de size araç hurdası hurdaya verme hakkında yardım etmek isteriz. Altındağ hurda alımında hizmetimize devam etmekteyiz. Bazı dönemlerde Altındağ bölgesinde hurda araç alıyoruz. Resmi belge işi olmayan ağır hasarlı hurda otomobil, hurda yük vagonu, çeki demiri patoz, hurda pulluk, kazayağı, hurda zirai aletler, hurda motor alıyoruz. Fakat araba hurdası vergiden muafiyet alma evrakları biraz uzun sürdüğünden bu hizmetleri daima yerine getiremiyoruz.

En Yakın Altındağ Hurdacı Firma

Hursan Metal hurdacı sitesi olarak Altındağ ilçesinde her türlü hurda malzeme satımı işi yapıyoruz. Altındağ hurdacısı içinde çalışmakta olan çalışanlarımızla konumuzdan her türlü hurda atık alımı yapıyoruz. En yakın Altındağ hurdacı firması servisiyle hurda malzeme alım satımında adresinize gelmekteyiz. Böylelikle hurda satmak isteyenlere en yakın hurda alanlar Altındağ ilçesinde hurdacılık hizmeti vermekten onur duyuyoruz.

Altındağ Bina Yıkımı

Ücretsiz bina yıkımları gerçekleştiriyoruz. Üstteki yazıda ifade ettiğimiz fabrika yıkımlarında yaptığımız gibi bina yıkım işi başarı ile yerine getiriyoruz. Altındağ kentsel dönüşüm dahilinde yıkılması gereken iş yerlerinin yeniden inşa edilmesi nedeni ile yıkım işini gerçekleştiriyoruz. Yıkım sırasında istenilen tedbir önlemleri Bina yıkımı bitiminde hurda pimapen, sökülmüş çelik kapılar, çıkma laminant parkeler vebenzeri her cinsten hurdayı ücreti karşılığında almaktayız.

Altındağ Az Kullanılmış Jeneratör Alanlar

Endüstriyel yeniden farksız 2.el jeneratör bulunur. 2.el jeneratör satanlar içinde en iyi firmayız. Hurda jeneratör alımı yapıyoruz.

Altındağ Cam Hurda Alım Satımı

Günümüzde şeffaf ve renkli araç camı, süt şişesi türlerde hurda camlar bulunabilmektedir. Altındağ ilçesi çevresinde cam hurda alanlar içerisinde yer almaktayız. Günümüzde şeffaf ve renkli araç camı, süt şişesi türlerde hurda camlar bulunabilmektedir.

0 (535) 043 31 17